top of page
Search
  • Writer's pictureLiina Jakobson

Keskkonnaministeerium sai ülevaate TAIMe teenustest ja tegevustest

Märtsi alguses toimus virtuaalne kohtumine TAIMe esindajate ning Keskkonnaministeeriumi ametnike vahel. Teemadena käsitleti TAIMebioloogia infrastruktuuri uusi investeeringuid ja loodud teenuseid, kuid lisaks arutati laiemalt taimeteaduse tulevikusuundade ja uute aretustehnikate teemal.

Tartu Ülikooli molekulaarse taimebioloogia professor Hannes Kollist andis sissejuhatava ülevaate globaalsetest väljakutsetest põllumajandusele ja taimeteadusele, sealhulgas ELi roheleppest, FitFor55 eesmärkidest ning kliimamuutustega kohanemise võimalustest.

TAIMe projektijuht Liina Jakobson tegi ülevaate uutest tehtavatest investeeringutest ning tutvustas TAIMe 9 teenuspaketti, kuhu on koondatud üle 30 erineva teenuse.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi taimebiotehnoloogia osakonna juhataja Kristiina Laanemets tutvustas aga sordiaretusega seotud eesmärke ning uusi aretustehnikaid nagu täppsiaretus CRISPR-Cas9 meetodil. Lisaks tutvustas Liina Jakobson ka uute aretustehnikate seotud mõisteid ja termineid.8 views0 comments

Comments


bottom of page